Піклуючись про наступний врожай необхідно підживити ґрунт добривами саме зараз, восени. Після збору врожаю ділянки перекопують і вносять добрива.
Добрива розділяють на три види: мінеральні, органічні та бактеріальні.
Мінеральні добрива це фосфорні, калійні та азотні. Але є ще таке собі універсальне добриво, яке містить у собі всі перелічені сполуки. Таке комплексне добриво для осіннього підживлення ґрунту треба придбати таке, щоб на ньому була позначка “осінь”.
Калій та фосфор також придбайте у спеціалізованих точках продажу, а вносити їх доволі просто: розкидайте гранули по всій площі ділянки рівномірно, але не перевищуйте норми: середня норма витрат на 1 кв.м калію 25 г, а фосфору 50 г.
До органіки відносяться гній та компост.
Компост – це подрібнена трава та сухе листя. Їх вносять під перекопування.
Гній використовувати свіжим у вегетативному періоді рослин не варто, тому що він обпече кореневу систему і тоді рослина може загинути, а от восени на зиму гній не зашкодить, бо за зиму він віддасть ґрунту свої поживні речовини. Тобто мідь, кобальт, марганець за зимовий період перетворяться у доступні для вживання рослинами речовини. З усім тим, і при внесенні гною зараз потрібно витримувати певні норми. Середня норма витрат гною складає 5 кг на квадратний метр.
Найбільш безпечними, але не менш дієвими у сенсі підгодівлі ґрунту є сидерати.
Саме зараз, ранньою осінню варто висадити сидерати, а коли висота стебел досягне приблизно 10 см, то їх скошують і разом з корінням перекопують землю.