Дані Центру громадського здоров’я України говорять про те, що за станом на 28 травня зареєстровано 7 звернень за медичною допомогою через укуси змій. За весь минулий рік їх було 363, а територіальними рекордсменами за кількістю випадків стали Львівська (59), Дніпропетровська (37) і Запорізька (26) області. З огляду на це, даній проблемі ми й присвятимо нашу сьогоднішню статтю.
Чи завжди укус гадюки викликає важкі ускладнення
Напевно ви зустрічали в мережі новини про те, що укус мешкаючих в нашій країні отруйних змій може стати смертельним. Насправді ж це не так, адже навіть без лікування він вкрай рідко призводить до летального результату, та й важкі наслідки зустрічаються досить нечасто.
Проте це не означає, що можна обійтися без медичного втручання. У зв’язку з цим намагайтеся якомога швидше потрапити в лікарню, якщо зустріч з гадюкою не пройшла безслідно.
Слід від укусу зміїЯк діє зміїна отрута
У найскладніших випадках через 15-20 хвилин після укусу людина може зіткнутися з такими симптомами:
- запаморочення;
- діарея;
- нудота і блювота;
- підвищена пітливість;
- тахікардія;
- набряк тканин;
- запалення лімфатичних вузлів;
- втрата свідомості.
Варто зазначити, що для 30% людей укус гадюки зовсім безболісний і нешкідливий, а 40% скаржаться на гострий біль і набряк в укушеному місці.
Правила надання першої допомоги
Перше, що слід засвоїти — ніякої паніки, адже це саме вона наш найлютіший ворог. Як тільки ви взяли себе в руки, а з цим краще не зволікати, починайте з того, що забезпечте постраждалому спокій і мінімум рухів тіла. Звільніть область укусу від одягу, прикрас, взуття, після чого обробіть її антисептиком. Ні в якому разі не відсмоктуйте отруту, оскільки тим самим ви збільшите ризик зараження.
Прикладіть до рани обмотаний хусткою або іншою тканиною лід, не передавлюйте її, не накладайте джгут і не припікайте. Під час транспортування в лікарню зробіть так, щоб уражена ділянка знаходилася підвищенні, ну і наостанок, не забувайте давати людині пити побільше води.