Для більшості квітів періодом спокою є зимовий період. Цьому сприяють вкорочення світлового дня, нижчі температури, знижена вологість повітря й таке інше. Такі фактори негативно впливають на рослини, а, значить, квіти потребують більшої уваги та піклування.
В чому ж полягає піклування?
Перш за все потрібно звернути на полив рослин. Оскільки більшість рослин уповільнює своє зростання та розвиток, то поживних речовин вони потребують менше. Але через те, що приміщення, де вони розташовані, взимку працює штучне опалення, то для запобігання шкоди від низької вологості, їх потрібно частіше обприскувати. Втім не припустимо перезволожувати їхній ґрунт. Якщо це станеться, то коріння рослини згниє. Зауважимо, що зараз ми говоримо про квіти, що взимку відпочивають. Тобто це не стосується таких квітів, як, на приклад, азалія, яка цвіте тільки зимою. У цьому випадку рослини навпаки потребують додаткового поливу.
Наступним фактором є температура та освітлення.
Для орієнтира квіткарі поділили кімнатні рослини на такі групи:
- Теплолюбні. До них віднесли орхідеї, калатею, кавове дерево.
- Прохолодолюбні. Це герань, цикламен, гортензія та ще деякі.
- Ті, що пристосовані до помірних температур. На приклад шлюмбергера, аспарагус.
- Витривалі: плющ, драцена, фікус.
Що стосується освітлення, то для комфортної зимівлі варто організувати додатково 2-3 вечірні години освітлення фітолампами. Через те, що пил на рослинах поглинає світло, потурбуйтеся про те, щоб на листах не було пилу.
Проте ті рослини, які повністю припиняють активну фазу життя, такі як глоксинія, не потрібно й навіть шкідливо піддавати додатковому освітленню. Навпаки їх потрібно обрізати та відправити у геть темне місце.