Якщо розсада томатів чи перцю витягнулася, роблю як бабуся вчила. Цьому способу немає рівних: росте в ширину

Вирощування здорової та крепкої розсади - важливий етап у процесі садіння рослин. Проте, іноді розсада може витягуватися, що може негативно позначитися на її подальшому зростанні.

Чому витягується розсада і як вирішити проблему?

Факторів, через які виникає ця проблема, є кілька. Невиправдано ранній посів насіння на розсаду без урахування регіону вирощування. Є гарна приказка: “Всьому свій час”. Рано посієш – отримаєш готові до висадки на постійне місце рослини, коли погода ще зовсім не шепоче. Підсумок: розсада перетримується в домашніх умовах і відчайдушно тягнеться і тягнеться вгору, шукаючи промені світла. Нерозумно сіяти розсаду томатів раніше березня, перців – раніше кінця лютого.

Загущені посіви. Якщо спочатку не витримати рекомендовану відстань між рослинами, сіянці, щойно зійшовши, починають конкурувати один з одним у боротьбі за світло та площу харчування. Результат зрозумілий. Рішення: не сподіваєшся на якість насіння, сієш із запасом – виконай своєчасне проріджування та пікірування. Варто пам’ятати, що для саджанців забезпечувати площу харчування не меншу від 7х7 см до 10х10 см.

Поради городників: як уникнути витягування розсади
Поради городників: як уникнути витягування розсади

Недостатнє освітлення. Сіянці, що з’явилися, намагаючись компенсувати дефіцит сонячних променів, тягнуться вгору, до джерела світла. Щоб розсада не витягувалася, поміщати її потрібно на південне підвіконня, але іноді цього недостатньо. Кардинальне рішення – організація досвітлення розсади з моменту її появи на світ спеціальними фіто світильниками або хоч би звичайними люмінесцентними лампами.

Поради городників: як уникнути витягування розсади
Поради городників: як уникнути витягування розсади

Що треба для розсади, щоб не витягувалася?

Щоб уповільнити зайве зростання розсади, існує кілька способів:

  • переставити ящики з розсадою в більш прохолодне місце;
  • зменшити об’єм та частоту поливу;
  • відрегулювати підживлення або зовсім виключити їх;
  • пересадити рослини у більші ємності;
  • забезпечити розсаді повноцінне освітлення за допомогою спеціальних ламп; (люмінесцентних, світлодіодних, натрієвих тощо).

Популярне

Подібні новини