Продавчиня з ринку розкрила небезпечну властивість скумбрії, яку я й уявити не могла: купую з обережністю

Обожнюєте скумбрію? Виявляється, що ця смачна рибка містить один елемент, який не дуже корисний для нашого організму. Чи треба відмовлятися від улюбленої їжі? Ми у всьому розібралися.

Хто б міг подумати, що звичайна скумбрія може приховувати одну не дуже приємну несподіванку? Ця риба давно стала улюбленицею українських родин, оскільки вона смачна, доступна, та й готувати просто. Але далеко не кожному покупцеві відомо дещо цікаве про цю “морську гостю” наших столів.

Виявляється, скумбрія може містити сліди ртуті. Звучить лячно? Насправді жодної катастрофи немає. Щоб зашкодити здоров’ю, треба стабільно з’їдати кілограм риби щодня протягом кількох місяців. А хто ж стільки подужає? Лікарі кажуть, що 2-3 порції на тиждень — саме те, що треба організму. А це десь 300-400 грамів.

Дієтологи розповіли про користь та одну шкідливу властивість скумбрії
Дієтологи розповіли про користь та одну шкідливу властивість скумбрії

А тепер про приємне. Скумбрія просто переповнена Омега-3 жирними кислотами. Саме вони бережуть наше серце та судини. До речі, в одній порції риби стільки Омега-3, скільки нам треба на цілий день. Ще один бонус — вітамін D, якого нам особливо бракує взимку.

Цікаво, що ця риба ще й зір береже. Все через вітамін А та особливі жирні кислоти. Білка в ній теж достатньо — 20 грамів на кожні 100 грамів риби. Тож для тих, хто стежить за фігурою, скумбрія стане справжньою знахідкою.

Дієтологи розповіли про користь та одну шкідливу властивість скумбрії
Дієтологи розповіли про користь та одну шкідливу властивість скумбрії

Але є нюанси. Вагітним краще не захоплюватися, бо їм можна не більше 200 грамів на тиждень. Обережними мають бути й ті, в кого нестабільний тиск. Особливо варто бути обережними з копченою рибкою, вона солона. А от дітлахам після трьох років скумбрія піде на користь. Звісно, якщо немає алергії.

Як вибрати хорошу скумбрію? Найкраще брати свіжу або заморожену. Луска має блищати, без жовтих плям, а запах — віддавати морською свіжістю. І ще одна хитрість — найкраще розморожувати рибу в холодильнику, не поспішаючи. Так у скумбрії збережеться більше корисного.

Популярне

Подібні новини