Найважливішим етапом посадки озимого часнику восени є підготовка ґрунту. Від цього залежатимуть якість і кількість майбутнього врожаю, укорінення часнику та його весняний набір маси. На цьому етапі необхідно внести органічні добрива, підживити ґрунт калієм, а також обробити його від шкідників та хвороб.
Незамінним засобом для таких цілей є звичайний аптечний йод. Йодний розчин для ґрунту під час перекопування стане надзвичайно корисним для посадки часнику. Оскільки часник розмножується вегетативно, нові рослини отримують від материнської всі властивості, включаючи можливі захворювання. Тому обробка посадкового матеріалу є обов’язковою – це дозволить усунути грибкові спори та забезпечити здоровий врожай.
Крім того, необхідно обробити і сам ґрунт, щоб часник не заразився хворобами і не постраждав від атак шкідників. Інакше він може не вкоренитися або не дати сходів навесні, а рослина може постраждати від гнилей. Ми рекомендуємо для цього використовувати простий аптечний йод.
За місяць до висадки часнику слід підготувати грядку: додати добрива, суперфосфат, коров’як або курячий послід, а також обробити ґрунт розчином марганцівки. Не забудьте пролити ґрунт йодовим розчином: на відро води додаємо 30 крапель йоду і поливаємо землю під час перекопування за допомогою дрібнозернистої лійки.
Самі зубчики часнику також рекомендуємо замочити у розчині марганцівки протягом п’яти хвилин. Втім, можна використовувати і солону воду: на літр води розводимо неповну столову ложку солі, додаємо 10 крапель йоду і залишаємо часник у розчині на 5-10 хвилин. Це допоможе знищити всі інфекції та виростити здоровий і міцний часник з чудовими показниками лежкості.