Як і будь-якій іншій культурі, часнику потрібен поживний ґрунт, щоб прорости та дати гарний урожай. Оптимальний час для посадки часнику — це період, коли до заморозків залишається близько місяця. Зазвичай це початок жовтня. Такий час обирають через те, що зубчики часнику мають добре укоренитися до першого снігу та похолодання.
Для збагачення та підживлення ґрунту краще зупинитися на органічних та мінеральних добривах. Наприклад, крейда або зола допомагають розкислювати ґрунт, тим самим стимулюючи засвоєння необхідних поживних речовин. Підготовку ґрунту слід починати заздалегідь: за два тижні до посадки можна внести калійні та фосфорні добрива.
Якщо ділянка відпочивала від посівів протягом року, її можна удобрювати за спрощеною схемою, використовуючи перегній, азотні та калійні добрива, а також додати трохи вапна. Якщо ж ґрунт глинистий, допоможе додавання піску.
Для кращого засвоєння добрив ґрунт можна полити розведеним гноєм у пропорції шість до одного. Важливо пам’ятати, що свіжий гній може обпалити кореневу систему рослин і погіршити якість урожаю, тому його потрібно використовувати лише у перепрілому вигляді.
Добриво слід перекопати на глибину до двадцяти сантиметрів. Однак не поспішайте садити часник одразу після удобрення ґрунту, адже пухка земля ще не встигне ущільнитися, що може спричинити надмірне заглиблення головок часнику.
Це затримує процес визрівання, тому важливо дотримуватися всіх правил посадки. Якщо робити все вчасно і правильно, врожай завжди радуватиме вас своєю якістю та обсягом.
Тож неодмінно скористайтеся нашими простими, проте перевіреними порадами, щоб самостійно переконатися в їх ефективності. А ми бажаємо вам успіхів у садово-городніх справах та рясного врожаю в наступному 2025 році.