Наприклад, посіяна в листопаді петунія зацвіте вже наприкінці весни, а вуста порадує квітами навесні, коли можна буде висадити на клумбу вже квітучі рослини.
Для успішного проростання насіння висівають поверхнево на вологий ґрунт і накривають ємність прозорою кришкою або плівкою. Також слід забезпечити яскраве освітлення та підтримувати температуру 20-25 °С. Насіння проростає зазвичай протягом 10-15 днів.
У північних регіонах петунію краще сіяти в січні. Насіння розміщують у торф’яних таблетках або пластикових контейнерах з прозорою кришкою. Важливо, щоб посіви знаходилися на підвіконні з додатковим освітленням. У листопаді також варто приступити до посіву примул, адже перші квіти з’являться вже в липні-серпні. Насіння примул, яке потребує стратифікації, слід помістити в холодильник або закопати в сніг на 1-2 місяці, щоб стимулювати проростання.
Герберу, яка має тривалий період росту, сіють у листопаді, адже квіти з’являються лише через 4-6 місяців після сходів. Для успішного вирощування необхідно обирати свіже насіння, оскільки прострочене не проростає. Для посіву потрібен легкий, повітропроникний ґрунт.
Найкраще висівати насіння одразу в окремі ємності — підійдуть пластикові стаканчики. Насіння розкладають по поверхні ґрунту, трохи вдавлюють, зволожують та накривають прозорою кришкою або плівкою, розміщуючи у тепле місце з підсвічуванням.
Щодо бегонії, то її насіння також варто сіяти в листопаді, оскільки деякі сорти зацвітають через чотири місяці після появи сходів. Дрібне насіння бегонії сіють на поверхню пухкого поживного ґрунту або в торф’яні таблетки, накривають кришкою та розміщують у світлому місці при температурі 20-25 °С. Сходи з’являються через 7-20 днів.
Пеларгонію можна висівати протягом року, але для отримання квітів на початку сезону оптимально сіяти її в листопаді. Щоб покращити проростання, насіння попередньо замочують у вологій серветці, щоб воно набухло.
Після цього насіння розкладають по поверхні ґрунту, зволожують, накривають кришкою та залишають у теплі. Сходи з’являються за температури 20-25 °С протягом 10-15 днів.
Катарантус, посіяний у листопаді, зацвіте в квітні. Сіянці катарантуса зміцніють за зиму, й навесні можна буде від них вкоренити живці, щоб отримати додаткові рослини для бордюрів та клумб.
Насіння катарантуса дрібне, його сіють поверхнево на вологий ґрунт із перлітом, трохи вдавлюють і злегка присипають землею. Насіння проростає при температурі 25 °С через 5 днів.
Щоб досягти раннього цвітіння гвоздики Шабо, її висівають із листопада, оскільки вона досить довго розвивається до моменту цвітіння. Ця гвоздика, яку зазвичай вирощують як однорічник, квітне все літо й добре підходить для прикраси квітників.
Насіння висівають в окремі стаканчики або в одну ємність на відстані 3 см, злегка втискають у ґрунт та зволожують. Ємність накривають прозорою кришкою та розміщують у теплому світлому місці. Коли з’являються сходи, кришку прибирають, а посіви переміщують у більш прохолодне світле місце з температурою близько +10 °С.
Дотримуючись цих рекомендацій, можна успішно виростити квіти, що радуватимуть своєю красою і створюватимуть затишок у саду або вдома.