Ізраїльськими вченими, в ході дослідження було виявлено, що не існує загальних правил правильного харчування, а для деяких людей помідори можуть бути більш шкідливими, ніж морозиво
Вчені з Інституту Вейцмана обробили інформацію про вісімсот добровольців в вікових категоріях від вісімнадцяти до сімдесяти років. Для інформування вчених про спосіб життя добровольців, у кожного з них був встановлений спеціальний додаток на телефон і був особистий глюкометр, для відстеження рівня глюкози в крові. Результати експерименту були дивовижними і змусили задуматися про дане питання.
1. Реакція на їжу залежить не від продуктів харчування, а від самого організму
Люди можуть мати абсолютно не однакову реакцію на одну і ту ж їжу, і це може залежати від 3 чинників:
- Людський мікробіом. Це набір зі ста трильйонів мікроорганізмів, які живуть у нього всередині. Різні люди мають різні мікробіоми, а вони в свою чергу впливають на нашу реакцію на їжу.
- Фізична активність. Від рівня вашої фізичної активності залежить сприйнятливість вашого організму до глюкози. У активних людей рівень глюкози в крові зазвичай нижче, тому що вони більш сприйнятливі до цукру, ніж люди з малорухливим способом життя.
- Рівень стресостійкості. При стресі виробляється кортизол і адреналін, вони в свою чергу підвищують рівень глюкози в крові.
2. Організм змушений накопичувати жири при зростанні рівня цукру
Коли ми вживаємо їжу, яка нам не підходить, рівень глюкози в крові підвищується, підшлункова виробляти вище норми інсуліну. Клітини реагують на це, зберігаючи цукор в формі жиру, що призводить як до швидкого зниження рівня глюкози в крові так і до голоду. І що ми робимо? Ми продовжуємо їсти, що запускає коло «накопичення жиру і голоду», що в підсумку призводить до збільшення ваги.