Ми рекомендуємо використовувати одновідсотковий розчин мідного купоросу. Для цього одну столову ложку речовини розводять у відрі води і поливають грядки, після чого їх накривають плівкою.
Також можна приготувати багатокомпонентний розчин, комбінуючи мідний купорос і борну кислоту. Для цього беремо по 10 грамів кожної речовини на відро води та додаємо трохи марганцівки до отримання світло-малинового відтінку. Альтернативно можна скористатися засобами, такими як “Фітоспорин”, “Топсин-М” чи Бордоська рідина.
Терміни посадки залежать від глибини, на яку висаджують зубчики. Основне правило — часнику потрібно не менше півтора місяця до перших морозів, але й перевищувати цей термін не слід, щоб він не почав рости перед настанням холодів.
Перед посадкою на грядці формують борозни завглибшки 6–10 сантиметрів з відстанню між рядами близько 20 сантиметрів. У поглиблення вносять деревну золу, змішану з піском, калійною сіллю та суперфосфатами. Потім ґрунт поливають слабким розчином марганцівки.
Висаджувати часник потрібно за два-три тижні до перших морозів. У середній смузі це зазвичай початок жовтня, а на півдні — місяцем пізніше. Зубчики висаджують на глибину близько 6 сантиметрів із проміжками у 15 сантиметрів між ними. Важливо, щоб денце було направлене вниз, а вістря — вгору або вбік.
Глибоко посаджений часник (на глибину понад 15 сантиметрів) краще переносить морози. Його рекомендується саджати наприкінці серпня або на початку вересня. Через два-три тижні після посадки грядки засипають перегноєм чи торфом, ущільнюють ґрунт та мульчують його.
Коли починається холод, грядки обов’язково потрібно утеплити. Для цього використовують покривний матеріал або лапник, що забезпечить захист посівів від морозів і сприятиме гарному врожаю навесні.