Лютий буде лютий: з якого м’яса краще зробити тушонку, щоб було і смачно, і ситно, і жиру “в міру”

Тушонка – один із важливих продуктів "про запас" майже у кожному домі. Багато хто її дуже любить, вона ситна, відмінно поєднується з різними видами гарнірів. І нарешті, легко готується.

Тушонка – чудовий продукт, ось тільки не завжди нас задовольняє її якість у магазинах. Коли відкриваєш бляшанку навіть від добре відомого виробника, можеш знайти там що завгодно: жилки, жир, навіть щось схоже на тушкований фарш. Крім того, в складі може бути багато консервантів, емульгаторів, покращувачів смаку.

Тушонку не складно приготувати самостійно. Так можна отримати ідеальний продукт, у якому ви будете впевнені. Як це зробити, розповіли досвідчені кулінари.

Яке м’ясо обрати?

Тушонка готується з голяшок (рульок) та інших частин, наприклад, шийних, де багато сполучної тканини та жил. Жилки – це зовсім не погано, якщо потрібно довго тушкувати м’ясо, в результаті воно стає м’яким і соковитим. Наприклад, якщо ви візьмете рібай і будете його тушкувати, він стане сухим, адже в ньому бракує прожилок, сполучної тканини.

Обробка м’яса

Перед приготуванням м’ясо треба промити і обсушити рушником. Після цього зрізати товсті сухожилки, прибрати уламки кісток, а також усі кістки. Жилки вирізати не треба, лише великі, товсті.

Нарізаємо м’ясо на довільні шматки будь-яких розмірів і форм, все одно в процесі приготування воно розвалиться на волокна.

Обов’язково треба замочити м’ясо в п’ятивідсотковому соляному розчині. Тобто на літр води берете 5 г солі, це приблизно чайна ложка. Яка це буде сіль, не так важливо, вона розчиниться.

Замочування в соляному розчині потрібно для дезінфекції м’яса, а також щоб воно рівномірно просолилось. Оптимальний час – 1,5 години.

Кулінари розповіли, яке м'ясо обрати для приготування домашньої тушонки
Кулінари розповіли, яке м’ясо обрати для приготування домашньої тушонки

Після замочування м’ясо обсушуємо рушником і обсмажуємо на сковорідці. Можна це робити на вершковому маслі або на рослинній олії, як вам більше подобається.

Нарешті, додаємо прянощі (перець горошком, гвоздику, корицю), обов’язково кладемо лавровий лист. Потрібні такі прянощі, які в процесі довгого варіння розкриваються і віддають м’ясу свій аромат.

Тушкування

Якщо готуєте м’ясо в скороварці, то закладаєте тушонку всередину, доливаєте трохи води і закриваєте кришку. Тушкуйте на середньому вогні протягом 1,5 години. Після цього спочатку спускаєте пар і тільки потім відкриваєте, інакше є ризик обпектися.

Якщо скороварки немає, берете звичайну каструлю, краще з товстим дном, щоб тепло розподілялося рівномірно, кладете в неї м’ясо з прянощами і тушкуєте з невеликою кількістю води. Так, щоб м’ясо не варилось, а саме повільно тушкувалось. Тут доведеться готувати довше: близько 3 годин.

Після закінченні потрібного часу, розкладаєте тушонку по стерилізованих банках (вони повинні бути гарячими, інакше можуть лопнути), закатуєте. Все, тушонка буде зберігатись до 3 років.

Найкраще зберігати її в погребі, але якщо його немає, можна і при кімнатній температурі, вибирайте максимально прохолодне, неосвітлене місце.

Популярне

Подібні новини