Ви можете уважно рахувати калорії, регулярно відвідувати спортзал і відмовлятись від фастфуду, але вага “стоїть” на місці. Проблема може полягати не в лінощах, а в нібито корисних продуктах. Наприклад, в знежиреному йогурті з фруктовими начинками стільки ж цукру, як у шматочку торта. “Здоров” мюслі та протеїнові батончики взагалі перетворюються на глюкозу швидше за шоколадний “Снікерс”.
Які продукти заважають схуднути
Річ у тім, що виробники “ховають” звичайний цукор за десятками назв – кукурудзяний сироп, нектар агави є просто солодкими пастками. Вони можуть порушувати обмінні процеси та викликати різкі стрибки інсуліну, що змушує апетит рости. А головним ворогом є навіть не солодкі десерти, а соуси, хліб і м’ясні вироби.

Цукор – не єдиний “зрадник” у нашому раціоні. Дієтичні напої також шкодять. У них і дійсно нуль калорій, але штучні підсолоджувачі обманюють мозок. Він чекає не прилив енергії, але не отримує її, тому вимагає більше їжі. Потім ви зриваєтесь на чипси та печиво.
Цілозерновий хліб у своєму складі в реальності містить набагато більше глютену та дріжджів, ніж клітковини. Від нього виникає здуття, а вітаміни не можуть нормально засвоюватись в організмі. Натуральні свіжі соки з фруктів можуть здаватись еталоном здорового харчування, але вони є “ударною” дозою фруктози без клітковини. Печінка перетворює її на жир, який осідає на талії.

Ще одним прихованими зрадниками в раціоні є “корисні” жири. Паста з горіхів, авокадо та оливкова олія – це корисні продукти, які потрібно вживати для підтримання здоров’я, але в мінімальних дозах. Коли ви додаєте до салату надмірну кількість олії або з’їдаєте половину горіхової пасти за вечір, то лише шкодите організму та своїй фігурі, перевантажуєте печінку та провокуєте гормональний збій.