Холодець — це улюблена страва багатьох українців. Але правильно її готувати вміють не всі. Особливо коли це стосується прозорості. Дехто вважає, що для цього треба покласти м’ясо у холодну воду, довести до кипіння і злити воду. Але в чому сенс? Так же втратиться значна частина смаку. Інші ж упевнені, що варити м’ясо варто без кісток. То що в такому випадку загущуватиме холодець?
Дійсно, саме кістки, хрящі та суглоби відповідають за загущення, бо вони виділяють природний желатин. Але в цьому і є суть! Якщо таких інгредієнтів у вас немає або ви хочете готувати холодець без них, то можна взяти звичайний магазинний желатин. Проте в обох рецептів є свої особливості.

Наприклад, класичний холодець на кістках варто варити дуже довго на повільному вогні. Так всі кістки, хрящі та суглоби віддаватимуть колаген, який стане загущувачем. Бульйон без кісток, а на желатині, можна готувати менше часу. Але важливо не “переборщити” з желатином, інакше готовий холодець буде надто тугим. Звісно, він все ще буде прозорим, але далеким від ідеалу.
Також, обираючи певний варіант, орієнтуйтеся на свій організм. Класичний холодець корисніший для суглобів, а холодець на желатині — легший для травлення. Аромат та смак у страви на кістках та хрящах насиченіші. Та це не завжди перевага, особливо коли не хочеться такого вираженого аромату та м’ясного смаку.

Що стосується вибору м’яса, то можна брати те, яке вам більше смакує. Але якщо готуєте класичний холодець, то підійде навіть трішки жорстке м’ясо, бо воно довго готується та стане м’якшим. А от для страви, яку ви загущуєте желатином, потрібно обирати ніжніші інгредієнти, бо варитимуться вони мало. Якщо ж взяти жорстке м’ясо, то його буде майже неможливо пережувати.