Тепер саджаю фенхель на городі завжди: прості і корисні рецепти для імунітету для дітей та дорослих

Фенхель це близький родич кропу. Він менш популярний у нас, але відомо, що корисними речовинами, які є в цій культурі, фенхель не поступається кропу. Яку ж користь ми можемо отримати від фенхелю?

Спектр захворювань при яких допомагає фенхель досить широкий: заспокійлива, спазмолітична та ранозагоювальна, жовчогінна та антимікробна дія. Крім того, фенхель здатен виводити з організму зайву рідину, виводити токсини, допомагати при болі у горлі та нежиті.

Широко й здавна фенхель використовують при метеоризмі, колітах та закрепах.

Оскільки фенхель є натуральним антиоксидантом, то відваром з нього лікують кон’юнктивіти та стоматити.

Жінкам фенхель допомагає при передменструальному та клімактеричному синдромі, як стимулятор вироблення естрогенів. А мамам, які годують груддю немовлят його призначають для посилення молокогінного ефекту.

Кропова вода

Кулінар розповів, чому у страви потрібно додавати фенхель

Для немовлят проти газів та кольок у череві 1 чайну ложку фенхелю заливають 1 склянкою окропу та настоюють 40 хвилин. Потім потрібно охолодити та процідити та давати малюку, якщо педіатр вважатиме таке за необхідне.

Для внутрішнього використання при сечокам’яній хворобі заварюють 2 чайні ложки меленого насіння заливають склянкою окропу та настоюють 1 годину. Після того відвар потрібно процідити та вживати по 3 столові ложки 4 рази на день.

Відвар для зовнішнього використання

Кулінар розповів, чому у страви потрібно додавати фенхель

1 столову ложку насіння фенхелю заливають 500 мл холодної води та доводять до кипіння, а потім варять 30 хвилин на мінімальному вогні. Процідіть охолоджений відвар та промивайте ним очі, рани, робіть компреси та примочки. Але пам’ятайте, що після двох діб відвар вже втратить свої властивості.

Втім, користуючись девізом “Не нашкодь”, перед використанням фенхелю проконсультуйтеся з лікарем.

Популярне

Подібні новини