Цими днями ще можна встигнути посадити деякі саджанці дерев та чагарників, якщо заздалегідь за 2-3 тижні підготували для них ями та внесли в них добрива. Після посадки бажано пристовбурні кола добре замульчувати.
Майже не залишилося часу, але на цьому тижні ще можна встигнути здійснити обрізку деяких дерев, щоб рани від обрізання встигли загоїтися до приморозків. А от обрізання аґрусу, смородини та малини відкладіть до настання листопаду.
Для того, щоб шкідникам не залишити шансу успішно перезимувати, зробіть перекопування ґрунту під деревами на глибину 8-20 см, а під кущами 5-8 см. Важливо також зробити осіннє профілактичне обприскування рослин розчинами залізного або мідного купоросу, а якщо на фруктових деревах ви виявили паршу, то до листопада у вас є час обприскати 4% розчином сечовини.
Перекопуючи землю, не забувайте про внесення добрив: суперфосфату та калійної селітри чи калійної солі. На кислі ґрунти також вносять вапно або попіл соняшника.
Коли температура впаде до стабільних +5° чи +2° зробіть підзимовий полив для того, щоб не дати ґрунту швидко промерзнути. Такий полив проводять рясно на глибину 50-60 см.
На початку 20-х чисел жовтня проводять останню у сезоні стрижку газону. Зробіть це обов’язково оскільки у залишках трави залишаються зимувати грибки, що спричинять появу гнилі.
Наприкінці жовтня потрібно зробити вкривання троянд на зиму, а зараз варто їх підгорнути, а штамбові троянди укласти на землю: оголені корені та місце прищеплення обов’язково засипте достатньою кількістю землі.