Досвідчені садівники знають, що не достатньо просто вкрити стовбур дерева. Для захисту черешні потрібно підійти комплексно. І цей комплекс охоплює таке:
У пристовбурній зоні черешні необхідно перекопати землю. На чорноземі перекопують зазвичай на глибину 8-10 см, а щільні ґрунти – на 10-15 см. Після перекопування площу мульчують. Але після обов’язкового попереднього видалення опалого листя. Ідеальною мульчею для цього є торф.
Наступна процедура стосується передзимової підгодівлі. Проводити її необхідно тільки тоді, коли температура повітря стане 0°. Така температура необхідна для того, щоб речовини при більш високих температурах не розклалися та всмокталися корінням, бо це приведе до небажаного росту гілок.
Варто також пам’ятати, що волого зарядний полив є важливою мірою захисту черешні, а саме її кореневої системи від морозів. Зробити такий полив потрібно за 2-3 тижні до настання заморозків. При волого зарядному поливі треба мати на меті просочення води в при стовбуровому колі на глибину 1-1,5 м. Для цього за один раз виливають під кожне доросле дерево не менше 10 відер води.
Обрізка черешні також сприяє посиленню дерева для підготовки його до зимівлі. Дуже важливо позбутися всього, на чому тримаються шкідники та хвороботворні організми.
Не забудьте побілити вапняно-глинистою рідиною стовбури черешень у саду.
Шосте
Вкриття деревам організують, як правило молодим. Їх пригинають до землі, вкривають плівкою або іншим матеріалом і зверху накидають лапник пластом не менше 40 см.