До заморозків рослини вкривати не рекомендують, тому що є ризик, що вони просто зіпріють. А от коли температура вже більш-менш стабілізувалась і стала нижче 0°, то значить настав момент зробити їм надійне укриття.
Які саме рослини найбільше потребують його?
Перш за все це – троянди. В залежності від їхніх різновидів створюється певний вид укриття. Так кущові види зазвичай підгортають мульчею заввишки 20 см, а ще з дощок роблять такий собі курінь, який зверху накривають матеріалом, що дихає. Плетисті ж троянди знімають з опор, пригинають їх до землі, під ними та зверху накидають ялові лапи, а потім все обмотують агроволокном. Основу рослини щедро вкривають мульчею.
А от ґрунтопокривні троянди зазвичай не потребують укриття. Але на випадок, коли морози вдарять без наявності снігового покрову, їх все ж таки варто закидати яловим гіллям.
Окрім троянд захистити потрібно вічнозелені рослини такі як рододендрони та магонія падуболиста, а також листопадні – клематиси та деревоподібні півонії. Ці рослини або вкривають безпосередньо агротканиною чи ялиновими лапами, або споруджують над ними конструкцію і накривають її. Конструкції для укриття можна придбати у спеціалізованому магазині, або зробити самотужки з підручного матеріалу. Використовуйте кілки, рулонні сітки, руберойд й таке інше.
В зоні ризику замерзнути знаходяться також лілії та іриси.
Для того, щоб не перемерзли цибулини та коріння квітів варто вкрити ґрунт з ними спочатку утеплювальним матеріалом, на приклад листям, шаром в 15-20 см, а потім плівкою з поліетилену.