Важко перелічити, з яким грибками, вірусами та бактеріями, що спричиняють такі хвороби як фітофтороз або фузаріозне в’янення в змозі боротися ця чудодійна квітка. До того ж вона успішно відлякує гусеней, кліщів та нематод, дротяників й, навіть, ведмедку.
Фітонцидами та іншими компонентами, що сприяють тому, насичують землю не лише листя та квіти, а й коренева система.
Правда у порівнянні з іншими сидератами, такими як овес, гірчиця, фацелія, зелена надземна частина календули не така велика, але її властивості компенсують цей недолік.
Як провести процес сидерації
Для цього нагідки висівають наприкінці серпня та до початку вересня після того, як врожай на ділянці вже зібраний. Насіння витрачають 100-150 г на 1 сотку. Через 1,5-2 місяця відрослу зелень закопують у землю. Таким чином взимку вона повинна розкластися та збагатити ґрунт необхідними елементами.
Окрім того, нагідки варто висаджувати поряд з картоплею, помідорами, капустою для відлякування шкідників, які псують та зараджують культури хворобами. А от дині, кавуни, кукурудза та редис такого сусідства геть не сприймають. Майте обов’язково це на увазі.
Багато хто висаджує календулу просто для прикрашання клумби, з декоративною ціллю.
Така квітка не потребує багато уваги окрім регулярного поливу.
Насіння календули при посадці заглиблюють у землю на 2-3 см. Відстань між її кущами повинна бути 20-25 см. А от для того, щоб квітка скоріше зацвіла, краще висаджувати її розсадою. Найкращим ґрунтом для нагідків є той, у якому не застоюється вода. І ще, рослина не переносить дуже високих температур.