Розсада томатів добре переносить пікіровку, тому багато городників спочатку сіють у загальний контейнер – дерев’яний або пластиковий ящик. Але розсаду томатів можна безпечно і нормально вирощувати і без пікіровки. Як виростити розсаду помідорів без пікіровки в домашніх умовах? В кінці зими дачники, які вирощують овочі на своїй ділянці, починають висівати насіння на розсаду. А оскільки помідори – одна з найпопулярніших овочевих культур, розсаду томатів найчастіше вирощують в будинках. Насіння томатів можна висаджувати на розсаду як з подальшою пікіровкою, так і спочатку вирощувати таким чином, щоб не довелося пікірувати. Нижче ми поговоримо саме про останній спосіб.
Переваги вирощування розсади томатів без пікіровки:
Якщо ви правильно і акуратно висадите розсаду і забезпечите їй повноцінний догляд, у вас точно не виникне жодних проблем з розсадою. Однак метод посадки і вирощування розсади томатів без пікіровки в домашніх умовах має досить значні переваги: Ви заощадите свої сили, час і ресурси. Вам не доведеться витрачатися, наприклад, на покупку нових посадкових контейнерів або універсального ґрунту, а час, який пішов би на пікіровку, можна використати на якісь інші садово-городні роботи або просто відпочити, залишивши собі сили для відкриття дачного сезону. І це з урахуванням того, що в деяких випадках процедуру проводять не . Посадка насіння томатів на розсаду без подальшої пікіровки проводиться приблизно так само, як і при звичайному посіві. При будь-якому способі технологія посадки здійснюється за наступним алгоритмом:
- підготовка насіння;
- підготовка ґрунту;
- підготовка посадкових ємностей;
- власне посадка.
Але на відміну від звичайної посадки, щоб виростити розсаду томатів без пікіровки, необхідно спочатку вибрати відповідні посадочні ємності! Для цих цілей ідеально підійдуть
- пластикові стаканчики;
- торф’яні горщики;
- торф’яні таблетки.
При посіві в торф’яні стаканчики або таблетки ви можете пересаджувати розсаду у відкритий ґрунт прямо в них, просто зробивши надріз збоку.
Слід спочатку вибирати великі ємності, щоб рослинам не стало тісно в контейнері з моменту посіву до висадки у відкритий ґрунт. Оптимальний об’єм – 1 літр. Якщо ви все ж вибрали менший контейнер, майте на увазі, що він повинен бути не менше 0,5 літра! Догляд за розсадою, вирощеною без пікіровки, має одну головну особливість – потрібно підсипати ґрунт по мірі росту розсади! Пересаджувати розсаду томатів на постійне місце у відкритий ґрунт слід тоді, коли рослина матиме 8-10 листочків і буде заввишки близько 25-35 сантиметрів. Ґрунт на грядці також повинен прогрітися до +12-+15°C. Як висаджувати і вирощувати розсаду томатів в домашніх умовах – вирішувати вам. Заради експерименту можна спробувати виростити розсаду звичайним способом і спробувати метод вирощування розсади томатів без подальшої пікіровки. А потім порівняти результати і вирішити, яка технологія зручніша і ближча до душі, щоб в наступні роки заощадити свій час і сили.