Отримати з власної грядки смачні огірки виходить не у всіх. Часто насіння може не сходити, а кущики, хоч і трішки підростають, не встигають дати врожай, коли вже гинуть. Також може траплятись таке, що начебто здорові кущики погано плодоносять або ж зеленці занадто дрібні та з грубою шкіркою і гіркі.
Помилки у вирощуванні огірків
На кожному пакуванні з посівним матеріалом мусить міститись рекомендована схема розташування кущів огірків на грядці. Вона там не просто так, адже її потрібно дотримуватись, а не намагатись ущільнити посадки огірків, аби отримати більше врожаю. Стандартною вважають відстань не менш як 60 сантиметрів між рядами та 20 сантиметрів між кущами.
Густа посадка не дозволяє батогам провітрюватись, а кущі занадто сильно створюють тінь одне для одного та конкурують за воду, харчування та корисні мікроелементи. У результаті одні огірки виростають занадто дрібними, їх стає менше, а врожайність падає. Крім того, збільшується ймовірність появи грибкових захворювань.
Огірки також особливо чутливі до травм нижніх відростків, а тому велика кількість городників навіть не беруться вирощувати цю культуру за допомогою розсади. Втім після посадки огірків на грядці, вони беруться за сапку, аби розпушити ґрунт навколо.
Коренева система в огірків розташована майже на поверхні ґрунту, а тому погано та довго регенерує. Навіть бур’яни потрібно не висмикувати, а просто зрізати. Експерти рекомендують замульчувати прикореневу зону огірків.