Квашена капуста – це не просто улюблений для всіх салат, але й ідеальна начинка для пиріжків і вареників, додаток до супів і пирогів. Таку страву можна смажити, тушкувати, варити та запікати – вона все одно матиме неперевершений смак. Втім, лише правильно заквашена капуста до весни зможе зберегти свої корисні властивості.
Помилки у квашенні капусти
Поширені помилки у квашенні капусти починаються з температури. Для початкового етапу бродіння потрібно залишити капусту на 3-4 дні у кімнатній температурі від +22 до +24 градусів. Далі капусту потрібно перенести у прохолодне місце. Закуска вийде особливо смачною, якщо далі зберігати її на морозі.
Крім того, ви можете втратити смак квашеної капусти, якщо не випустите гази, які утворюються. Капуста в місткості для квашення зазвичай сильно утрамбована, а тому гази без вашої допомоги не вийдуть. Звісно, проколювати закуску необов’язково, але тоді вона буде гіркою на смак.
Шар закуски потрібно кожного дня протикати за допомогою спиці на всю її довжину. Ще краще – вивалити весь вміст, перемішати руками, а потім знову утрамбувати для подальшого квашення. Достатньо проводити процедуру раз на 2-3 дні з моменту початку заквашування.
Не досипали солі – ще одна популярна помилка. Нестача такої спеції може означати вашу невдачу. Для правильного та рівномірного заквашування потрібно 25-30 грамів солі на кожен кілограм капусти. Маленька кількість спеції не зможе дати поштовх для початку процесу бродіння. Ба більше, капуста навіть не пустить сік, якщо солі буде мало.