Квашена капуста — страва, яка здається дуже простою. Тоді чому вона вдається гарно далеко не завжди? Часто причиною є банальні помилки. І припуститися їх можуть навіть досвідчені кулінари. Наприклад, неправильний вибір капусти. Вона має бути білою, соковитою. Можна брати круглий качан, але господині помітили, що краще смакують трішки плескаті. А от зелені, молоді чи витягнуті головки для квашення не підходять.
Готувати капусту можете в будь-якій зручній тарі. Але обов’язково залишайте зверху трохи місця. На літрову банку треба 940-950 г нашаткованої капусти та близько 50-60 г моркви. Більше не кидайте, навіть якщо любите моркву, бо результат буде зовсім не тим. Також додайте декілька горошин чорного перцю та лавровий лист.

Деякі кулінари додають у квашену капусту кмин. Можете поекспериментувати, але він не є обов’язковим. А от сіль важлива. Причому необхідно взяти точну її кількість: на кожен кілограм суміші (не лише капусти) треба 20 г звичайної солі. Бажано зважувати, а не відміряти ложками. Надлишок солі зробить капусту надто різкою, а якщо солі замало, то вона буде дуже млявою навіть за своєю структурою.
Після засолювання масу треба гарно пром’яти руками, щоб виділився сік, а потім покласти в банку і закрити кришкою. Але банку треба регулярно відкривати та протикати ножем чи дерев’яною паличкою до самого дна. Це дозволить виходити накопиченим газам, які часто призводять до гіркоти. Готову капусту потрібно зберігати у холодильнику чи іншому прохолодному місці, де вона залишатиметься корисною та хрусткою місяцями.