Тісто для пиріжків просто пухке і неймовірно легке, пористе, смачне. Готувати таке тісто дуже легко і зручно, за рахунок послідовного додавання продуктів. Дріжджове тісто можна використовувати також для смажених пиріжків, готуйте сміливо пироги або булочки, варіюючи кількістю цукру і солі.
Тісто для пиріжків:
- молоко тепле – 300 мл;
- цукор (за смаком) – 50 г;
- дріжджі сухі (пресовані) – 25 г;
- яйце велике – 1 шт.;
- сіль – 1 ч. ложки;
- борошно – 600 г;
- вершкове масло – 100 г;
- Начинка для пиріжків:
- гарбуз (яблука, морква тощо) – 700 г;
- цукор (за солодкістю гарбуза) – 70 г;
- цедра половини лимона або апельсина.
Для змащування пиріжків:
- яєчний жовток – 1 шт.;
- молоко – 1 ч. ложка.
Покроковий рецепт:
У миску виливаємо заздалегідь підігріте до 40 градусів молоко, жирність молока до 2.5% може бути. Додамо 80 г борошна, цукор і добре розмішаємо. Кількість цукру може бути змінена за вашим бажанням. Додаємо в тепле отримане середовище дріжджі, якщо вони у вас пресовані, то таких всього 25 г буде достатньо. Перемішаємо знову, даємо 10 хвилин на перевірку якості, залишивши просто на столі. Маса спінилася, значить ідемо далі. Розбиваємо в тісто яйце і додаємо сіль. Солимо. Для несолодкої випічки солі можна взяти одну чайну ложку. Розмішуємо.
Всипаємо ще борошно, залишивши поки 100 на кінець замісу. Не обов’язково, щоб усе борошно пішло, будемо дивитися за тістом. На цьому етапі можна вмішувати м’яке (не розтоплене!) вершкове масло. Таке тісто зручне тому, що не липне одразу до рук, оскільки масло цей процес гальмує. Підсумок, з тістом приємніше працювати. Залишається після введення масла додосягти залишками борошна не липкої, однорідної структури тіста для пиріжків, щоб воно не розпадалося і на дотик не було занадто жирним. Залишимо тісто в теплі на 50-60 хвилин.
Для начинки натираємо смачний соковитий гарбуз на крупній тертці. У нього ж одразу додаємо трохи цедри лимона чи апельсина. Тушкуємо помішуючи гарбуз із цукром до м’якості, якщо власного соку не вистачило, то підливаємо воду. Даємо начинці охолонути, вона не має бути надто “мокра”, інакше шви пиріжка можуть розійтися. Тісто після підйому слід добре обім’яти, щоб вигнати газ від бродіння, дати тісту ще 10-20 хвилин постояти.
Далі тісто вже без обминання поділимо на 15 частин, вийшли з 1100 г тіста шматочки вагою близько 70 г. Скачуємо шматочки в округлі кульки й накриваємо. Можна через 5 хвилин уже ліпити пиріжки. Змащувати можна жовтком з молоком після вистоювання в 10-15 хвилин. 170 градусів, 20-23 хвилини в режимі з конвекцією і готово! Без конвекції духовку нагріваємо до 190-200 градусів. Даємо пиріжкам охолонути і можна куштувати! Смачного!