Експерти спостерігають популярну помилку, яку багато садівників і городників роблять під час вирощування розсади. Мова йде про використання звичайного садового ґрунту. На жаль, якщо робити так, то ще не старті ви можете втратити саджанці. Річ у тім, що така земля викликає появу шкідників і хвороб, а тому призводить до загибелі рослин.
Як обрати ґрунт для розсади
Як повідомляють знавці та досвідчені садівники, будь-яка розсада – неважливо, чи йде мова про овочі або квіти – потребує живильного та родючого ґрунту. Субстрат повинен бути пухким і легким для проникнення вітру та води. Крім того, у нього повинен бути нейтральний рівень кислотності.
Тільки в такій землі коренева система молодих рослин може нормально та правильно розвиватись. Садовий ґрунт для таких цілей не підходить та може навіть зашкодити розсаді. Чому так? Адже така земля зазвичай занадто щільна. Також може вона може бути уражена хворобами та шкідниками. Крім того, у садовій землі недостатня кількість поживних речовин.
Аби не допустити появу проблем, потрібно використовувати спеціальний ґрунт. У садових магазинах зазвичай продають субстрат із позначкою, що він підходить для розсади. Якщо ви все-таки хочете використовувати садовий ґрунт, його потрібно знезаразити. Процедуру виконують за допомогою заморожування землі – температура має бути нижче як -15 градусів.
Існують ще й інші варіанти. Ви можете пропарити ґрунт окропом, протруїти його у фунгіцидах або розчині перекису водню. Крім того, до готової суміші експерти радять додати розпушувачі – торф або кокосовий субстрат. Це потрібно для легкості ґрунту. Якщо у субстрату висока кислотність, використовуйте золу або доломітове борошно для нейтралізації.