Кожному, у кого вдома стоїть хоча б одна домашня рослина, відомо – в ній легко можуть заводитись шкідники або розвиватись хвороби й процеси гниття. Як впоратись із цими неприємностями? Виявляється, допомогти в цій ситуації може те, що ми звикли називати сміттям – лушпиння цибулі. Хоча господині відправляють її у смітник із відходами, краще використовувати залишки цибулі для захисту квітів від негараздів зі здоров’ям.
Догляд за кімнатними рослинами взимку
Постарайтесь не викидати лушпиння, яке ви зняли з цибулі, протягом декількох місяців, аби накопичити достатню кількість сировини. Вам потрібно не менш як дві третини літрової банки лушпиння від цибулі. Залийте їх окропом, а потім закрийте кришкою. Після цього можете спокійно забути про настоянку на 12 годин. Відкривати кришку в цей час не можна.
Найкраще братись до приготування засобу ввечері, аби вже до ранку ваша настоянка була готова. Через зазначений час потрібно процідити рідину через марлю та перелити її у велику місткість, аби можна було розбавити водою.
Співвідношення для кімнатних рослин наступне: одна частина відвару та дві частини води. Тепер ви можете сміливо використовувати склад для поливу рослин під корінь або для обприскування. В результаті вам вдасться вберегти квіти від кореневої гнилі та шкідників.
Ефективність такого засобу полягає в тому, що до складу лушпиння цибулі входять фітонциди. Ці біологічно активні речовини не дають рости та розвиватись шкідливим мікроорганізмам, а тому засіб слугуватиме ефективною профілактикою грибкових і бактеріальних захворювань для кімнатних рослин і молодої розсади.