Звісно, кожен городник мріє, щоб морква була рівною та соковитою, буряк – солодким, а редис – міцним і без черв’ячків. Але ж природа не завжди грає за нашими правилами. Буває, що насіння сходить нерівномірно, коренеплоди деформуються, а дрібні шкідники нишпорять у ґрунті, поїдаючи те, що мало б стати нашими запасами на зиму. Та є одна проста хитрість, яку використовували ще наші предки. Без перебільшення, 1 дрібка гірчиці – і ґрунт стає не лише родючим, а й захищеним від шкідників.
Маленька спеція з великим впливом
Біла або жовта гірчиця – це не просто приправа для м’яса чи соусів. Вона володіє унікальними властивостями, які корисні для ґрунту та рослин, бо стимулює рівномірне проростання насіння, робить овочі смачнішими, соковитими та без пустот, захищає від таких шкідників як морквяна муха, нематоди, дротяників та інших ґрунтових комах. Крім того, вона перешкоджає загниванню, а також знижує кислотність і бореться з патогенними бактеріями. І все це, уявіть собі, – завдяки малій дрібці гірчиці в лунці!

Як правильно використовувати гірчицю
Методика занадто проста і підходить для всіх видів коренеплодів – моркви, буряка, редиски, ріпи та навіть картоплі. Отже, перед посадкою ретельно розпушіть ґрунт, щоб він був легким та насиченим киснем. Видаліть залишки рослин і внесіть перегній, якщо це потрібно. Далі при посіві або висадці розсади насипте дрібку гірчичного порошку в борозенку або лунку перед закладанням насіння. Після того трохи перемішайте її з землею, щоб вона рівномірно розподілилася і не потрапила безпосередньо на зерна. А от з картоплею дещо інше: присипте кожну бульбу дрібкою гірчиці перед посадкою.
Надалі після появи сходів можна періодично опудрювати міжряддя сухим порошком гірчиці для додаткового захисту від шкідників.