Для вирощування розсади найкраще використовувати звичайні пластикові стакани об’ємом 0,5 л та 200 мл. У деяких випадках можна брати й найменші стаканчики по 100 мл. Стакани об’ємом 500 мл підходять особливо добре, оскільки вони високі і дозволяють кореневій системі томатів та перцю формуватися довгою та міцною.
Довге коріння сприяє жаростійкості та посухостійкості рослин. Це зменшує необхідність у частих поливах, адже коріння рівномірно розподіляється по всій висоті стакану, а не лише в нижній або середній частині. Воно активно наростає зверху, формуючись на стеблах, що запобігає витягуванню розсади. Якщо рослини починають витягуватися, підсипайте ґрунт — і це стимулює утворення нових коренів, призупиняючи ріст угору.
У таких пластикових стаканах можна вирощувати розсаду без пікірування. Перед посівом варто акуратно зрізати верхній жорсткий обідок стаканів, щоб вони компактніше вміщувалися у ящики та не бовталися. Це зручно і дозволяє заощадити місце.

Щодо недоліків пластикових стаканів існує думка, що сонячне світло шкодить корінню. Але, як показує практика, жодного згубного впливу світла не спостерігається: розсада залишається міцною, не витягується і не жовтіє.
Для вирощування томатів без пікірування потрібно зробити дренажні отвори у стаканах і насипати ґрунт приблизно на дві третини або трохи менше. Висівайте насіння і у міру зростання рослин підсипайте сухий ґрунт, ущільнюйте його і поливайте. Так коріння формується рівномірно і не згортається клубком. Воно обплітає земляну грудочку, що дозволяє розсаді добре приживатися після висадки у відкритий ґрунт.