Багато українців, які самостійно вирощують моркву, все одно ходять її купувати. Причина в тому, що врожай часто виходить дрібним та несмачним. А якщо це повторюється щороку, то в городників навіть немає особливо бажання знову возитися з морквою, сіяти її, прополювати та поливати. Але чому тоді сусіди завжди збирають коренеплоди, наче їх щойно для реклами знімали? Можливо, ви робите щось не так з самого початку?
Саме так, неправильний посів нерідко стає причиною поганого врожаю. Морква не любить надмірного загущення. Якщо коренеплоди ростуть дуже щільно, то стають кривими та дрібними. Тож досвідчені використовують вологий пісок для попереднього пророщування насіння. Для цього потрібно взяти близько 200 г вологого річкового піску та насипати його в пакет з застібкою. Туди ж додайте чайну ложку насіння моркви.

Після цього треба закрити пакет, перемішати насіння з піском та загорнути це все в “ковбаску”. Після цього пакет необхідно потримати добу при кімнатній температурі, щоб насіння набухло. Далі суміш щоночі потрібно класти на нижню полицю в холодильник, а вдень — діставати та тримати при кімнатній температурі. Так необхідно робити протягом 3-5 днів. За цей час більшість насіння проросте та його можна буде висівати.
Для цього підготуйте грядку, сформувавши сапкою рядки на відстані 20-25 см один від одного. В кожну борозенку насипте трішки золи, а потім гарно полийте водою, щоб зволожити землю. У воду для поливу додайте фітоспорин (столова ложка на 8-10 л води). Це знезаразить ґрунт. Після цього борозенки потрібно висівати насіння разом з піском. Робіть це так, наче солите землю, так насіння розподілиться рівномірно.