Досвідчені городники, які щоліта викопують із грядок рівні, соковиті, солодкі коренеплоди, добре знають: успіх моркви — в правильному підживленні на кожному етапі її росту і, бажано, робити це народними засобами.
Початок шляху
Коли з’являються перші справжні листочки, моркві ще не потрібна надмірна поживність, але їй конче потрібен захист і стимул до формування кореня. Тут у гру вступає деревний попіл, бо він насичує ґрунт калієм, фосфором і мікроелементами, а також нейтралізує надмірну кислотність, яку морква не любить та захищає від ґрунтових шкідників. Попіл розсипають уздовж рядків або готують настій (1 склянка на 10 л води) і поливають під корінь. Підживлення проводять через 2–3 тижні після сходів.
Для здоров’я і солодощів
Наступна фаза — активне формування коренеплоду. Саме тоді морква закладає солодкість і соковитість. І тут допомагає розчин звичайного аптечного йоду, який стимулює активне поглинання поживних речовин, захищає рослину від грибкових інфекцій та підвищує цукристість. Готують розчин так: 5 крапель йоду розводять у 10 літрах води. Полив проводять під корінь у період формування середини — приблизно через місяць після сходів.
Підживлення на зріст

Коли бадилля набирає силу, а коренеплід ще потребує нарощення маси, час пригостити моркву зеленим настоєм, який готують так:
- подрібнені бур’яни (лопух, кропива, мати-й-мачуха) заливають водою в бочку;
- настоюють 5–7 днів, поки не з’явиться характерний запах бродіння;
- розбавляють у пропорції 1:10 і поливають під корінь.
Фінішна підтримка
А за 3–4 тижні до збору врожаю моркві потрібна фінальна підтримка. Ідеальним для цього є розчин курячого посліду. Тут важливо використовувати лише добре переброджений настій (1 частина посліду на 15 частин води). Вносити його треба строго під корінь, у вологий ґрунт, після рясного поливу, при тому не перевищувати норму, щоб не викликати опіків.