Боротьба із попелицею на городі – це щось вічне. Роки йдуть, зʼявляються нові сорти овочів та фруктів, нові методи поливу, цікаві інструменти для садівництва, а шкідники лишаються ті самі. І якщо одні городники одразу використовують радикальні методи боротьби – спеціальні препарати, то інші надають перевагу народним засобам. Сьогодні говоримо саме про народні методи – натуральні настої.
Перший – це настій з часнику. Потрібно 200 грамів подрібненого часнику залити літром води і залишити настоюватися в темному місці на пʼять днів. Так, не швидко готується, проте результат того вартий. Після цього треба процідити і зберігати як концентрат. Для обробки розведіть приблизно 50 мл настою у відрі води (10 л) і додайте трохи мила. Такий засіб не тільки відлякує попелицю, а ще й має антисептичну дію.

Другий метод – настій з гіркого перцю. Якщо у вас є свіжий – чудово! Візьміть десь 100 грамів, а якщо є лише мелений сушений, то 50 грамів. Якщо перець свіжий, його треба подрібнити ножем і залити літром води, а далі варіть приблизно годину. Після цього залиште настоюватися ще дві доби, процідіть і зберігайте у скляній тарі. Для обробки рослин треба 100 мл цього концентрату розвести у 10 літрах води і, знову ж таки, додати мильну стружку або трохи рідкого мила.

Обидва способи не шкодять рослинам, якщо дотримуватись пропорцій, і є безпечними для людей. До того ж, ними можна обприскувати не тільки овочі, а й квіти, ягоди, навіть молоді деревця. Чому й досі хтось використовує хімію, після якої потрібно вимивати плоди з милом – невідомо, бо такі народні методи працюють не гірше.
Такі настої не обпалюють листя, не забруднюють ґрунт і не накопичуються в плодах. Тому варто придивитися до цих методів, щоб оцінити їх сповна. Бажаємо успіхів й щедрого врожаю у новому сезоні!