Озимий часник, якщо за ним правильно доглядати, не просто гарно росте, а дає настільки великий урожай, що його цілком можна роздавати. Звісно, сьогодні можна купити різні магазинні добрива та просто підгодовувати грядки. Але якщо використовувати такий підхід, тоді простіше, а інколи й дешевше просто купити часник в магазині. Наші бабусі та дідусі вирощували часник без купи хімії, збираючи величезні врожаї. Просто вони знали, як це робити правильно.
Почати потрібно з підготовки грядки. Важливо, щоб ґрунт на ній не був кислим і важким. Першого часник не любить, тому починає рости гірше. А якщо ґрунт щільний, то в ньому часнику важче прорости. А ще він затримує вологу, що може призводити до загнивання головок. Щоб цього не сталося, восени варто додати золу, щоб знизити кислотність та підживити грядки калієм і фосфором, а також тріски піску, який зробить землю пухкішою.

Зубчики перед посадкою обов’язково потрібно відкалібрувати. Тобто відсортувати за розміром та вибрати найкращі. Але це робить більшість господарів. Про що городники забувають, так це про необхідність попередньої обробки. Це робиться у два етапи. Спочатку зубчики треба покласти у міцний розчин солі десь на годину. Тоді на грядці їх менше чіпатимуть шкідники. Далі — слабкий розчин марганцівки для знезараження і захисту від хвороб та підгнивання.
Саджати зубці треба не надто широко, бо це буде нераціональна витрата простору, але й не тісто, бо рослинам не вистачатиме поживних речовин і вони конкуруватимуть за них. Оптимально — близько 8-12 см між зубчиками. Чим більший зубчик, тим більша відстань. Між рядками залишайте 20-25 см. Самі зубчики не заглиблюйте сильно. Саму грядку після посадки замульчуйте, щоб зубчики з настанням холодів не промерзли.

Важливо саджати часник ближче до холодів, інакше він може прорости, а це недобре. А вже навесні, коли потепліє, потрібно підгодувати грядки сечовиною чи настоєм коров’яку. Це дасть рослинам азот, який треба для росту. Але не затягуйте з цим, варто підживити до кінця травня. Після цього до середини травня краще не чіпайте часник взагалі. Потім можна поливати, а ще через кілька тижнів — давати інші підживки, як фосфор, калій, кальцій та бор.