Якщо огірки довго не ростуть і плодів майже нема, то зазвичай це ознака, що рослині не вистачає поживних речовин. Сьогодні ринок пропонує багато підживлень на різний смак і гаманець, але досвідчені городники діляться — все елементарно, як білий день, і підживку можна зробити з простих інгредієнтів.

Дачники для поливу огірків люблять один настій, який готується з гірчичного порошку і золи. Гірчиця це справжній природний антисептик, вона знезаражує землю, знищує грибкові спори та відлякує частину шкідників, які можуть ховатися біля коріння.

А зола в принципі універсальне добриво, яке підходить майже для всіх городніх культур, проте огірки особливо її полюбляють. У ній багато калію, саме який і відповідає за кількість зав’язей, соковитість і смак плодів. Також у золі є кальцій, фосфор, магній та інші корисні елементи. Але підходить тільки зола з чистого, необробленого дерева. Якщо там є домішки вугілля, трави, ДСП, чи тим паче якогось сміття, вносити таке під рослини категорично не можна.

Щоб приготувати поживний розчин, у відро з теплою водою додають 1 чайну ложку гірчиці й 1 склянку деревної золи. Перемішують і поливають по склянці під кущ, бажано по вологому ґрунту. Повторювати підживлення можна раз на 10-12 днів і це дійсно простий та ефективний спосіб підживити огірки без всякої хімії.