Пустоцвіти на огірках – просто бісять! Чому зеленці “обманюють” квітками та як виправити ситуацію: 1 порада

Пустоцвіти на огірках можуть ввести в ступор навіть найвпевненіших у собі городників. Розповідаємо, що робити з кущами, якщо на них несподівано з'явились пусті квіточки.

Огірки можуть цвісти дуже пишно, але не утворювати зав’язі. Якщо на кущах одні тільки чоловічі “пустоцвіти”, то це – проблема. Рослина витрачає сили марно, а врожаю не дасть. Без жіночих квітів навіть найкрасивіший кущ є повністю марним.

Пустоцвіти на огірках – причина та рішення

Надлишок азоту в живленні може стати причиною жирування та появи пустоцвітів. На це вказує потужне темно-зелене листя, товсті та соковиті стебла, активний ріст гілок та відсутність жіночих квіток. Надмірне зволоження ґрунту або ж навпаки пересушування також призводить до поганого утворення жіночих квіточок. Не поливайте рослину холодною водою!

Експерти розповіли, чому на огірках з'являються пустоцвіти та як із цим боротись – секрет
Експерти розповіли, чому на огірках з’являються пустоцвіти та як із цим боротись – секрет

Важливо припинити внесення сечовини та аміачної селітри, адже в них багато азоту. Забудьте і про свіжий гній та азотні комплекси – з тієї ж причини. Важливо видалити всі зайві пагони, що “жирують”, та провести легке підсушування ґрунту. Для балансу мікроелементів внесіть суперфосфат:

  • 30 грамів;
  • 10 л води.

Суміш настоюють добу, а потім поливають рослину. До слова про полив, його теж треба нормалізувати – поливайте тільки теплою відстояною водою та перевіряйте вологість ґрунту на глибину 10 см.

Експерти розповіли, чому на огірках з'являються пустоцвіти та як із цим боротись – секрет
Експерти розповіли, чому на огірках з’являються пустоцвіти та як із цим боротись – секрет

Також може допомогти короткочасні стресові умови для рослини. Якщо увігнати кущі огірків у “переживання”, вони почнуть думати про те, аби не вимерти повністю та пустяться нарощувати плоди. Для цього на 5-7 день потрібно видалити нижнє листя, вирізати слабкі та хворі пагони. Крім того, треба підв’язати стебла для кращого освітлення. Ви можете обережно трусити стебла – так робили наші бабусі та дідусі для результату.

Популярне

Подібні новини