У 2026 планую зібрати рекордний врожай полуниці – тому роблю “це” вже в липні, щойно зібрала ягоди

Після збору врожаю кущі полуниці не варто залишати без уваги, якщо хочеться й наступного року мати щедрий врожай. Що саме слід зробити з рослинами – знають садівники.

Коли останні ягоди полуниці зібрані, багато дачників забувають про кущі аж до наступного року. А це велика помилка, бо саме в липні та серпні закладається основа для майбутнього врожаю. Правильний догляд у цей період може вдвічі збільшити кількість ягід наступного літа, і це не жарт!

Для початку треба обрізати старе листя. Після плодоношення кущ доволі “втомлений”, листя часто й густо покривається плямами, може почати сохнути. Таке листя легко може стати джерелом хвороб. Важливо обрізати його ножицями або секатором, а не відривати руками. Залишайте лише молоді листочки біля самої середини куща, не зачіпаючи середину, основу.

Агрономи розповіли, що робити з полуничними кущами після збору врожаю
Агрономи розповіли, що робити з полуничними кущами після збору врожаю

Далі – підживлення. За час плодоношення полуниця витратила багато сил, і тепер їй потрібно відновити запас поживних речовин. Найкраще підійдуть добрива з калієм і фосфором. Можна брати спеціальні мінеральні добрива для ягідних культур або зробити настій з золи. А про азотні добрива у цей період краще забути.

Тепер щодо поливу. Якщо кущі вже дали врожай, а наступного не очікується, то це зовсім не означає, що про них можна забути. Земля повинна бути помірно вологою! Краще поливати рідше, але більш щедро, щоб вода пройшла глибоко до коренів. Найкращий час для поливу – ранок або вечір.

Щоб на грядках не утворилася щільна кірка, важливо після кожного поливу трохи рихлити землю граблями. Тоді коріння буд продовжувати “дихати”, а заодно й можна прибрати усі бурʼяни навколо кущиків.

Агрономи розповіли, що робити з полуничними кущами після збору врожаю
Агрономи розповіли, що робити з полуничними кущами після збору врожаю

Дуже гарною та доречною ідеєю після всіх процедур покласти на грядку мульчу. Тут підійде і скошена трава, і солома, і перегній. Якщо все зробити правильно та вчасно, то вже наступного року полуниця віддячить великими, соковитими ягодами. Не залишайте кущі без нагляду, якщо не хочете залишитися без ягід у 2026 році.

Популярне