Поки частина дачників вирощує овочі на своїй грядці традиційним шляхом – використовуючи класичні наземні грядки, інші популяризують високі грядки. До їхніх переваг зараховують чимало плюсів, але актуальним залишається питання, з якого матеріалу робити таку конструкцію. Городникам хочеться, аби грядки прослужили якомога довше та не боялись випробувань погодними умовами.
Матеріал для високих грядок
Найпопулярнішим матеріалом для високих грядок залишається дерево. Для того, аби змайструвати таку конструкцію, використовують попередньо оброблене дерево. Проте, багато дачників боїться ставити такі грядки на своїй ділянці, адже з дерева можуть несподівано з’явитись шкідники – вони здатні звести нанівець усі старання.
Експерти радять спробувати бетоніт для створення високих грядок. Дачники говорять, що конструкція з такого матеріалу дуже легко збирається, а також не псується з часом. Ба більше, високі грядки з бетоніту здатні витримати високі навантаження, сніг і дощ, часті опади, різкі зміни температури та потужні кореневі системи рослин, які ви вирощуєте.
Варто зазначити, що у високих грядок є доволі багато плюсів. Наприклад, такі конструкції ставлять на дачах, аби полегшити процес догляду за рослинами – з високими грядками не потрібно тримати спину та м’язи в постійній напрузі. Також культури набагато краще ростуть, адже у високих грядках ґрунт легше та швидше прогрівається, а надлишку вологи в них просто не буває.