Забула, що таке важка лопата та втомлені м’язи! Просто додаю цих 3 “помічників” – і мій ґрунт оновлюється

Перекопування городу, певно. одна з тих городніх справ, яку дачники люблять найменше. Та виявляється, що цієї марудної справи можна уникнути.

Чи можна не перекопувати город восени і все ж отримати удобрений та готовий до посадки ґрунт навесні? Таким питанням задаються багато садівників, а досвідчені агрономи точно знають, що це цілком можливо.

Підзимове мульчування ґрунту — трудомісткий і не завжди дешевий, але дуже ефективний агротехнічний прийом. Технологія збагачення та розпушування ґрунту без оранки називається англіцизмом “No-Till”.

Не всі ґрунти придатні для No-Till. Найкраще підходять легкі сухі ґрунти — піщані та супіщані. Вони добре пропускають вологу і швидко прогріваються навесні.

У таких умовах мульча допомагає підтримувати необхідну для рослин вологість ґрунту та регулювати його кислотність. Вона також запобігає пересиханню, сприяє накопиченню органічних речовин та приваблює дощових черв’яків, що зберігають мікробіом ґрунту.

На важчих, більш сирих або кислих ґрунтах метод No-Till може застосовуватися лише як частина агротехнічних заходів. Мульчування в таких умовах передбачає додаткові процедури, як-от дотримання сівозміни, вирівнювання поверхневого шару, обробка біопрепаратами (бактеріями, грибами та амінокислотами).

Експерти розповіли про технологію "No-Till" для грядок, яка спрощує посів
Експерти розповіли про технологію “No-Till” для грядок, яка спрощує посів

Також можуть використовуватися засоби хімічного захисту (інсектициди, фунгіциди та гербіциди) і внесення біологічних добрив або органічних кислот (лимонної та оцтової).

Метод No-Till підходить не всім культурам, але він добре зарекомендував себе на злакових культурах та кукурудзі. Водночас є певні труднощі: цей метод вимагає тривалого часу (результат можна побачити через 5-10 років), а на початку має низьку рентабельність.

Однак досягнення No-Till вражають: стійке вологозатримання, відновлення мікробіоти ґрунту, екологічність та економічна ефективність у довгостроковій перспективі.

Популярне

Подібні новини