Також мурахи під’їдають кореневу систему рослин і, що найголовніше, розносять попелицю, яка живиться життєдайними соками всіх рослин на ділянці.
Не варто відчувати жалю під час боротьби з мурашником, адже питання стоїть руба — або врожай, або комахи. Найкращий час для боротьби з мурахами — осінь, коли врожай уже зібраний, і для мурах на ділянці немає харчових ресурсів. У цей період можна використовувати різні методи та приманки, оскільки мурахи швидко адаптуються до одного і того ж методу боротьби.
Під час вибору методів боротьби важливо враховувати їх вплив на культурні рослини. Наприклад, оцет з содою не підходить для ділянок, де ростуть рослини або дерева, а борну кислоту краще не використовувати там, де є свійські тварини. Зазвичай мурашники з’являються на ділянках, які рідко обробляються, адже не кожній комасі сподобається, коли її житло двічі на рік турбують перекопуванням.
Восени можна застосовувати найбільш гуманні методи боротьби з мурахами. Один із таких способів — переселення мурашника. Для цього потрібно зробити від мурашника доріжку до іншого місця поблизу каміння, поливши її розчином цукру з водою, а під камінням залишити трохи солодкого сиропу. Мурахи поступово підуть за солодким запахом і переселяться у нове місце.
Інший спосіб — переселити мурашник цілком. Увечері, коли всі комахи знаходяться всередині, можна лопатою викопати мурашник на глибину разом з його ходами, покласти у великий пластиковий пакет і перенести в інше місце. Там варто викопати яму, висипати вміст пакета, і мурашник автоматично переміститься на нове місце постійного проживання!