Одна з причин пошкоджень кори плодових дерев — це «задири», залишені зайцями чи гризунами. Часто такі сліди виявляються після зими. Якщо навесні на садових деревах ми помітили подряпини або тріщини, слід негайно взятися за їх лікування. Сама тріщина не завдасть особливої шкоди рослині, особливо дорослому.
Однак на пошкодженій ділянці активно починають паразитувати комахи, що прокинулися. Можуть розвинутися різні хвороби, зокрема грибкові та гнилі, з’являться мохи та лишайники. Щоб допомогти рослині та захистити її, досвідчені садівники рекомендують прості, але ефективні та всім доступні засоби.
Розчин мідного чи залізного купоросу концентрацією 5% чудово бореться з грибковими захворюваннями. Ці препарати часто відносять до фунгіцидів через здатність діяти як антисептик, дезінфектор, припікаюча та в’яжуча речовина. Для посилення ефекту ми рекомендуємо чергувати залізний та мідний купороси.
Для дезінфекції деревних ран також підійдуть звичайні ліки від ангіни — Оросептин, у складі якого є фенол. Дезінфікуючий засіб Біопаг-Д використовують на плодових деревах до появи листя та квітів. Він допомагає позбутися моху, грибів і цвілі.
Після дезінфекції та обробки фунгіцидом або інсектицидом пошкоджену ділянку необхідно закрити. Для цього чудово підійде Азофос (50% фунгіцид), головною перевагою якого є універсальність. Гущею Азофосу можна промазати рани на стовбурі замість побілки, тим самим захистивши його. Препарат не накопичується у ґрунті і може застосовуватися щорічно.
Спробуйте ці прості поради і самостійно переконаєтесь в їхній ефективності.