Головна перевага вирощування баклажанів в горщиках – це економія місця, можливість контролювати ґрунт і зручність поливу. На відміну від грядки, горщик можна перенести в затінене місце, якщо рослинам не вистачає тіні, або навпаки – поставити їх на сонячну ділянку. Така “мобільність” – це дуже зручно, з цим важко не погодитись! Давайте розглянемо більш детально основні моменти вирощування баклажанів в горщиках.
Під час посадки баклажанів у горщики важливо вибрати ємність об’ємом не менше 10 літрів. Тоді корінням буде вистачати місця для розвитку. Важливо також, щоб горщик мав дренажні отвори, щоб уникнути застою води, адже це може нашкодити корінню. Для заповнення горщика слід вибирати легкий, поживний ґрунт, який добре утримує вологу, але не надто важкий.
Щоб забезпечити гарний врожай баклажанів, перш за все, слідкуйте за вологістю ґрунту, оскільки у горщиках земля висихає швидше, ніж на грядці. Крім того, рослини потребують регулярного підживлення. Коров’як та суперфосфат допоможуть баклажанам сформувати здорові плоди та зміцнити кореневу систему.
Щоб баклажани розвивалися краще і приносили більше плодів, садівники радять регулярно обрізати верхівки пагонів. Таким чином ви стимулюєте розгалуження і утворення бічних пагонів, що збільшить кількість врожаю. Обрізати верхівку варто, коли рослина досягає висоти 25-30 см, що дозволить сформувати більш компактний, але продуктивний кущ з великою кількістю плодових зав’язей.
Для підтримки високої врожайності і здоров’я рослин рекомендується змінювати ґрунт у горщиках кожен рік, щоб уникнути накопичення хвороботворних мікроорганізмів. Деякі садівники нехтують цим правилом, а потім не розуміють, чому баклажани виростають пошкодженими та кволими, тому майте це на увазі.