За наявності зайвої ваги бажання схуднути можна лише похвалити. Але не всі люди розуміють, як це відбувається та що треба робити для результату. Впевнені, більшість вас вірить, що на схуднення впливає спорт. Тобто чим більше ви тренуватиметесь, тим швидше схуднете. Але це не так, бо спорт — це лише 20% результату. Все інше залежить від їжі. Можна проводити по пів дня у тренажерному залі, але без правильного раціону ви не скинете ні грама.
Наприклад, щоб спалити калорії від одного чизбургера (понад 500 ккал), доведеться бігати майже годину. Чому б не відмовитися від такої калорійної їжі, замінивши її на щось таке ж смачне, але корисніше? І тоді не знадобляться надмірні навантаження. Це зовсім не означає, що спорт не потрібен. Він дозволяє нарощувати м’язи, тримати тіло в тонусі, та й настрій покращує. Але якщо ви хочете саме схуднути, то починати потрібно з кухні.

Спеціалісти радять підтримувати дефіцит на рівні 500 ккал на день. В такому режимі ви будете спалювати по пів кілограма щотижня. Але як його витримувати? Спочатку треба взяти базовий метаболізм. Для жінок він в середньому складає 1300-1500 ккал, для чоловіків на 300 ккал більше. Тобто це база, просто те, що витрачає організм на всі основні процеси, як дихання, думання, кліпання очима. Додайте до цього фізичну активність, потім відніміть 500 ккал. Результат й буде дорівнювати калорійності геть усього (і напоїв теж), що можна з’їсти протягом дня.
Важливо розуміти, що дефіцит понад 500 ккал на добу — це вже надто високі показники. Іноді навпаки треба поріг зменшувати. Якщо ви постійно відчуваєте голод або не вистачає сил, тоді краще збільшити споживання на 100-200 ккал. Краще рухатися до мети повільніше, ніж в один момент зірватися та з’їсти гору смаколиків.