Мабуть, нікому не потрібно пояснювати, чому корисно їсти овочі. Але ж овочі бувають різними. То які краще додавати в раціон частіше? Багато вчених та дієтологів сходяться на тому, що серед щоденних продуктів обов’язково має бути брюссельська капуста. Та її на столах українців можна побачити ледь не найрідше. А дарма! Цей овоч дуже корисний для серця. Причина ховається в унікальному складі брюссельської капусти.
Перша перевага — високий вміст клітковини. В одній порції брюссельської капусти її міститься 6 г. Тобто це дозволяє отримувати рекомендовані 25-40 г на добу. Клітковина корисна з декількох причин. По-перше, налагоджує травлення. По-друге, допомагає корисним бактеріям у кишківнику. Але як це впливає на серце? А саме від активності бактерій в ШКТ залежить стабільність в роботі серця, бо без неї з’являються стрибки тиску.

Також у брюссельській капусті є чимало вітаміну K. А щоб його залишалося в страві якомога більше, капусту краще варити чи готувати на пару. Можна також запікати в духовці. Вітамін K потрібен судинам. Він запобігає відкладанню на стінках кальцію, через що може виникати кальцифікація артерій.
А ще брюссельська капуста містить нітрати. Але якщо ви вже викреслюєте її зі списку покупок, то не спішіть. Річ не про штучні, які нерідко використовуються у сільському господарстві, а про природні. В організмі вони перетворюються на оксид азоту — речовину, яка розслабляє судини. Цей ефект підсилюється вітаміном С, якого в порції — майже денна норма. А це не лише сповільнює старіння клітин, а й підтримує еластичність капілярів.