Розлади сну: через що ви можете прокидатися посеред ночі

З часом нестача сну може призвести до таких станів, як ожиріння, високий кров'яний тиск, діабет та серцеві захворювання. Тож варто витратити свій час, щоб розібратися, як отримати якісний, безперебійний сон.

Що вас будить серед ночі

Основні життєві події

Це нормально, щоб щось незвично напружене, наприклад, втрата роботи, Прокидайся вас протягом ночі. Ці ефекти повинні згасати, коли ви приймаєте ситуацію. Порадьтеся з лікарем, якщо ваші проблеми зі сном залишаються деякий час після серйозної життєвої події. Медикаментозна терапія і бесіда можуть допомогти.

Ваша спальня

У вашій спальні жарко і задушливо? Ваш партнер хропе, як бегемот? Будь-яка з цих речей може порушити ваш сон. Лікар може допомогти при хропіння. Після цього шукайте місце для сну, яке є темним, тихим, безпечним, комфортним і прохолодним.

Комфортні умови для сну
Комфортні умови для сну

Алкоголь

Алкоголь може спочатку зробити вас сонним, але вживання алкоголю може розбудити вас незабаром згодом, іноді повторно. Вживання алкоголю порушує важливу стадію сну, і це може заважати вашому диханню. Це також змушує вас мочитися більше, що зазвичай означає, що вам доведеться частіше вставати, щоб ходити до ванної кімнати. Для кращого сну уночі уникайте вживання алкоголю пізно вдень та ввечері перед сном.

Кофеїн

Він є в чаї, каві, шоколаді та багатьох енергетичних напоях. Навіть у звичайних дозах це може розбудити вас і знизити якість сну, особливо в міру дорослішання. 8 годин до сну кофеїн все ще має ефект. Уникайте його вдень і ввечері, щоб побачити, чи будете ви рідше прокидатися.

Пізнє нічне харчування

Чим пізніше ви з’їсте свою вечерю, тим більше шансів перервати сон пізніше. Для більш спокійної ночі спробуйте легку вечерю з меншою кількістю жиру та солі та меншою кількістю калорій – наприклад, курка на грилі та овочі. Їжте вечерю раніше, щоб вона встигла перетравитися. Якщо згодом ви зголодніли, легенько перекусіть легкими для засвоювання продуктами, такими як йогурт.

Ліки

Такі стимулятори, як псевдоефедрин, що зустрічаються у багатьох безрецептурних деконгестантах, можуть порушити ваш сон. Є й інші винуватці, такі як ліки від алергії, хвороб серця, гіпертонії та хвороби Паркінсона. Порадьтеся з лікарем про коригування або зміну ліків, якщо ви думаєте, що вони впливає на ваш сон.

Ліки можуть бути причиною розладу сну
Ліки можуть бути причиною розладу сну

Апное сну

Якщо у вас такий стан, ваше дихання починається і зупиняється часто, коли ви спите. Це може розбудити вас, іноді багато разів на ніч. Хоча ви, можливо, не пам’ятаєте цього, на наступний день від недосипання ви можете бути грубими. Зайва маса тіла іноді призводить до апное сну, але є й інші причини. Лікар може перевірити, чи є апное у вас, і допомогти вам в лікуванні.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини