Дієта та управління вагою: користь оливкової олії для здоров’я

Ви отримуєте оливкову олію від подрібнення або пресування цілих оливок і збору олії, яка витікає з них. Найкраще, що вона пропонує цілий ряд переваг для вашого здоров'я.

Зміцнює здоров’я серця

Великі дослідження показали, що коли ви отримуєте більше оливкової олії у своєму раціоні, ви знижуєте ризик отримати серцеві захворювання. Активні сполуки в олії допомагають знизити артеріальний тиск і уберегти артерії від затвердіння.

Здоров'я серця
Здоров’я серця

Знижує ризик інсульту

Заміна менш здорових жирів оливковою олією у ваших рецептах може знизити шанс отримати інсульт більш ніж на 40%.

Бореться із запаленням

Запалення у вашому організмі призводить до хронічного захворювання. Деякі антиоксиданти в оливковій олії можуть зменшити запалення у вашому організмі так само, як і такі препарати, як ібупрофен. Олеїнова кислота в оливковій олії теж є протизапальною.

Висока кількість антиоксидантів

Вільні радикали – це нестабільні атоми у вашому організмі, які пошкоджують ваші клітини. Антиоксиданти – це сполуки, які можуть допомогти запобігти або уповільнити цю шкоду. Оливкова олія рясніє антиоксидантами, які можуть знизити ризик різних захворювань.

Містить бактерії

Деякі поживні речовини в оливковій олії можуть боротися зі шкідливими бактеріями. Helicobacter pylori – це шлункові бактерії, які можуть викликати виразки і навіть рак. Сполуки в оливковій олії допомагають знищити її.

Запобігає раку

Середземноморська дієта надає перевагу рослинам над м’ясом і багата оливковою олією. Дослідники встановили, що люди, які харчуються таким чином, мають значно менший ризик виникнення певних ракових захворювань, таких як колоректальний, ендометріальний, молочний, панкреатичний та рак передміхурової залоз.

Колоректальний рак
Колоректальний рак

Стимулює ваш мозок

Ще один бонус середземноморської дієти з оливковою олією: що вона може дати вашому мозку поштовх. Дослідження показують, що меню з високим вмістом оливкової олії може допомогти вам думати, розуміти та пам’ятати краще, а може навіть допомогти позбавити від хвороби Альцгеймера.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини