Звичайно, відрижка вважається не самим пристойним жестом. Проте вона буває корисною, оскільки саме завдяки їй організм випускає зайве повітря з шлунку. За рахунок цього ми починаємо відчувати себе краще і легше, а травна система таким чином демонструє справну роботу.
Абсолютно нормально відригнути, випивши перед цим газованої води або після щільної святкової вечері. Деякі продукти при перетравленні сприяють утворенню газів — бобові, картопля, капуста, наприклад. Якщо ж відрижка трапляється занадто часто, супроводжується неприємними або навіть дивними симптомами, це може бути сигналом захворювань шлунково-кишкового тракту, печінки і жовчного міхура.
Гірка
Гіркуватий присмак фізичного дискомфорту не приносить, проте неприємний запах знижує якість життя. Дає його жовч, а виникає він на тлі проблем з підшлунковою, печінкою, холециститі і жовчнокам’яній хворобі.
Відрижка їжею
Це класичний наслідок переїдання. Коли ви відригуєте тим, що тільки що їли, при цьому не відчуваєте гіркоти або кислоти, значить ваш ШКТ не справляється з кількістю їжі, він просто не встигає переварити все. У таких випадках слід зменшити порції. Якщо ж після цього нічого не змінилося, сходіть до гастроентеролога, оскільки подібний стан шкодить слизовій.
Кисла
Цей неприємний симптом зазвичай спостерігається при підвищеній кислотності шлункк, тобто в шлунковому соку занадто багато соляної кислоти. Хоча кисла відрижка може говорити і про зворотнє — якщо кислоти недостатньо, їжа застоюється і починає бродити.
Відрижка повітрям
У нормі спостерігається при швидких перекусах, обідах на ходу, питті залпом, вживанні газоутворюючих продуктів. Специфічного запаху при цьому немає. Крім того, подібне може бути наслідком куріння або неусвідомленої звички заковтувати повітря під час їжі, як це роблять діти. Іноді вона проявляється навіть через використання соломинок в напоях і жуванні жувальної гумки.
Якщо ж відрижка повітрям супроводжує вас постійно, обов’язково обстежтеся у лікаря і перегляньте своє харчування.
Гнильна
Найбільш насторожуюча ознака, що сигналізує про застій і розкладання їжі прямо в шлунку. Пахне як щось протухше, а причинами є бактеріальне зараження, ферментна недостатність і ще безліч захворювань шлунково-кишкового тракту.