До 15% дорослих, переважно віком від 20 до 40 років, мають проблему зміщення скронево-нижньощелепного суглоба. Це трапляється більше у жінок, ніж у чоловіків.
Вгору і вниз і все навколо
Скронево-нижньощелепний суглоб – один із найскладніших суглобів у вашому тілі. Це розсувний шарнір, який дозволяє вашій щелепі рухатися вгору і вниз, в бік і вперед. Крім кісток і м’язів, є також невеликий шматочок хряща (твердої тканини), який діє як амортизатор і захищає ваші кістки від зносу.
Симптоми розладу СНС
Якщо у вас є розлад скронево-нижньощелепного суглоба, у вас можуть бути:
- Біль в одному або обох щелепних суглобах
- Вушні болі
- Біль при жуванні
- Біль на обличчі або шиї
- Зміна того, як ваші зуби стикуються між собою
Якщо ви чуєте клацання або вискакуючий звук, це не є ознакою СНС, якщо ви не маєте інших симптомів, таких як біль, поряд з ним. Щелепи багатьох людей видають шум, коли люди відкривають рот.
Що викликає розлад СНС
Не завжди зрозуміло, що призводить до СНС. Найпоширеніший винуватець – коли шматок хряща в суглобі вискакує з місця. Інші речі, які можуть викликати розлад, включають:
- Травму або вивих щелепи
- Зуби або щелепи, які не вишикувані правильно
- Артрит, який може пошкодити хрящ в суглобі
Як діагностується СНС
Якщо у вас є симптоми, ваш лікар або стоматолог буде шукати ознаки подразнення або запалення на щелепі, слухати клацання і перевіряти, наскільки ваша щелепа може рухатися в будь-якому напрямку. Можливо, вам також знадобляться рентгенівські знімки або інший тип візуалізації, щоб допомогти лікареві отримати чітку картину суглоба.
Лікування
Ваш лікар або стоматолог може направити вас на консультацію до лицьового хірурга. Або порекомендувати речі, які ви можете легко зробити. Вони можуть включати:
- Прийміть знеболюючі засоби.
- Покладіть гарячі або холодні компреси на щелепу.
- Їжте м’якіші продукти.
- По можливості обмежте рухи щелепи.
- Робіть вправи для розтягування і розслаблення щелепи.
- Не жуйте гумку.