Чим фініки корисні для організму і кому від них краще відмовитися

Фініки — не тільки смачно, але і корисно. Ми розповімо, навіщо потрібно їсти плоди фінікової пальми і при яких хворобах вони будуть особливо корисними.

Плоди фінікової пальми здавна вважаються смачними і при цьому дуже корисними ласощами. Навіть медики рекомендують їсти фініки замість солодощів, а в нашій сьогоднішній статті ми розповімо вам про те, як же саме вони впливають на людський організм.

Склад

Звичайно ж, користь цього плоду визначається його багатим складом, тому зупинимося на цьому докладніше:

  • У фініках міститься 23 види різних амінокислот. Серед них варто відзначити триптофан, необхідний для роботи головного мозку і стабілізації психічного стану. Також ця речовина уповільнює процеси старіння клітин і надає заспокійливу дію. Інша глютамінова кислота перешкоджає виникненню печії.
  • Селен знижує ризик онкологічних і серцевих захворювань, зміцнює імунітет.
  • Високий відсоток вуглеводів, які не шкодять здоров’ю, а тільки навпаки, робить ці ласощі дуже поживним. Вони ж регулюють рівень глюкози в крові і активізують роботу мозку.
  • У складі плодів є безліч мінералів, включаючи мідь, магній, марганець, залізо, кальцій, цинк, калій, фтор і інші. Всі вони важливі для нормальної роботи систем і органів нашого тіла.
  • Пектин і харчові волокна благотворно впливають на відновлення кишкової мікрофлори.
  • Вітаміни A, E, PP, B, C і фолієва кислота сприяють очищенню організму від шлаків і токсинів, знижують рівень шкідливого холестерину.
Фінікова пальма
Фінікова пальма

Коли фініки особливо рекомендовані

Вживання сушених плодів пальмового дерева допомагає швидше відновитися після важких захворювань, покращує самопочуття при недокрів’ї, виводить з легких мокроту. Ще ці солодощі слід ввести в раціон людям з серцево-судинними хворобами.

Крім перерахованого, фініки будуть корисні при виснаженні, перевтомі, розумовій втомі, запаленні дихальних шляхів і навіть при розладах нервової системи.

фініки
Фініки

Протипоказання

З обережністю до даних ласощів варто ставитися тим, у кого є проблеми зі шлунково-кишковим трактом, особливо під час загострення. Те ж стосується діабетиків. Повністю відмовитися від плодів доведеться пацієнтам з порушеннями в роботі печінки і сечокам’яною хворобою.

Не можна поєднувати фініки з цитрусовими, оскільки це загрожує розладом шлунка, а добова норма не повинна перевищувати 10 штук, при ожирінні цю дозу слід ще скоротити. До речі, після вживання таких солодощів потрібно ретельно чистити зуби, оскільки на них залишається наліт, що сприяє утворенню карієсу.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини