На сьогоднішній день чи не найактуальнішою проблемою стало запалення легенів, що зовсім не дивно, адже весь світ бореться з коронавірусом. Пневмонія завжди вважалася серйозним захворюванням, оскільки через нього можуть серйозно постраждати легені.
Оскільки саме з диханням ми отримуємо необхідний для організму кисень, дуже важливо стежити за здоров’ям легенів. Саме тому в нашій сьогоднішній статті мова піде про те, як не пропустити перші непомітні ознаки запалення і тим самим вберегтися від вкрай важких наслідків недуги.
Хочеться відзначити, що проблема пневмонії полягає не в тяжкості її лікування, а в пізньому діагностуванні. Нерідко буває так, що хвора людина навіть не відчуває на собі будь-яких симптомів хвороби. Причому проявляються вони вже тоді, коли більша частина органу вражена. У зв’язку з цим потрібно бути на чеку і ми вам в цьому допоможемо.
Найперші ознаки запалення легенів
Лікарі-пульмонологи розповіли, на що конкретно потрібно звертати увагу:
- Температура не підвищується, як при гострих респіраторних вірусних інфекціях і грипі, а навпаки знижується до показників нижче 36 градусів. Як не дивно, але так все і відбувається на самому початку розвитку пневмонії. Сильна лихоманка настає у пацієнтів з ураженням дихальних шляхів, коли захворювання перейшло в активну форму. Йдеться про температуру тіла від 40 градусів.
- Синюватий відтінок губ, блідість шкіри. Якщо раптом ви помітили, що стали блідіше звичайного, а ваші нігті і губи посиніли, це означає, що організм відчуває дефіцит кисню. Зв’язок з цим простий — нормальна робота легенів порушена.
- Швидка втомлюваність, сонливість, ломота в тілі, загальна слабкість. Весь цей «букет» проявляється у відповідь на знову-таки кисневе голодування. Крім того, пропадає апетит через те, що імунна система мобілізує всі сили організму на боротьбу з патогенами, намагаючись не витрачати зайву енергію на перетравлення їжі.
Ні в якому разі не можна вдаватися до самолікування, навіть якщо ви помітили у себе якийсь із перерахованих симптомів. У такому випадку потрібно якомога швидше звернутися за медичною допомогою.