Небезпечні поєднання: 7 несумісних з ліками продуктів

При прийомі прописаних лікарем ліків важливо уважно стежити за своїм раціоном, адже деякі продукти можуть перешкоджати дії препаратів.

Під час хвороби хочеться порадувати себе хоча б улюбленою їжею, проте багато звичних ласощів заважають дії ліків. У нашій сьогоднішній статті ми поділимося з вами сім’ю прикладами конфліктуючих з медикаментами продуктів.

Грейпфрут

грейпфрут
Грейпфрут

Компоненти соку грейпфрута впливають на ферменти кишечника і печінки, тому багато препаратів всмоктуються зовсім не так, як прописав лікар. Особливо варто бути уважними при лікуванні тривожних розладів, гіпертонії, захворювань дихальних шляхів, атеросклерозу та епілепсії.

Сир

Сыр
Сир

У складі сиру є тирамін, ця речовина стимулює виділення адреналіну, що призводить до зростання кров’яного тиску і прискорення пульсу. В організмі тирамін руйнується ферментом моноаміноксидазою. Коли людина приймає уповільнюючі її вироблення інгібітори, тирамін продовжує накопичуватися, в результаті це може спровокувати гіпертонічний криз та мігрень.

Крім сиру, дана речовина міститься в йогурті, соєвому соусі, оселедці, квашеній капусті, вині, фініках, шоколаді, сирокопченій ковбасі. Майте це на увазі.

Журавлиновий сік

журавлина
Журавлина

При серцево-судинних хворобах можуть призначатися антикоагулянти — препарати, що зменшують згортання крові для запобігання утворенню тромбів. Кардіологи радять своїм пацієнтам відмовитися від частого вживання журавлини та її соку, оскільки вона збільшує ризик кровотеч.

Газована вода по типу кока-коли

Кока-кола
Кока-кола

Дивно, але кока-кола прискорює час всмоктування ібупрофену, так що намагайтеся запивати його водою. Якщо ж запиваєте газованою водою, щоб уникнути передозування, зменшіть дозу ліків.

Капуста

капуста
Капуста

Здається, що цей овоч відноситься до самої здорової їжі на всьому білому світі, однак при наявності ризику тромбозу, відмовтеся від щей, борщу та голубців. Причина у вітаміні K, який міститься в капусті. Він впливає знов-таки на згортання крові. З ним потрібно бути обережним, якщо вам призначені антикоагулянти.

Молоко

молоко
Молоко

У молоці та молочних продуктах багато кальцію і магнію, які перешкоджають всмоктуванню антибіотиків в кишечнику. Це відбувається, навіть якщо ви п’єте каву з молоком тоді, коли лікуєтеся від інфекції.

Смажена цибуля

Жареный лук
Смажена цибуля

Вона знижує рівень цукру в крові, що підсилить ефект медикаментів для лікування цукрового діабету, а також уповільнює її згортання. Не налягайте на страви зі смаженою цибулею, якщо ви діабетик або страждаєте від атеросклерозу.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини