Яка температура вважається “нормальною” для організму
Нормальна температура тіла для дорослого може варіюватися від 36 С до 37 С. Діти мають трохи вищий діапазон, приблизно від 35,9 С до 37,2 С. Однак дорослі набагато більш терпимі до стрибків температури, ніж діти, і мають більш повнофункціональну імунну систему.
Важливо пам’ятати, що температура сама по собі не є хворобою. Фактично, це повна протилежність – ознака того, що імунна система організму бореться з бактеріальної або вірусною інфекцією – хоча за певних обставин це може викликати серйозну стурбованість.
“Нічна температура”
Існують досить очевидні пояснення «нічної температури» – тенденція до посилення симптомів температури у вечірні години.
По-перше, це нормально для температури тіла, щоб піднятися вночі, додаючи горезвісне паливо у вогонь. Але, ймовірно, головна причина, чому температура здається вам вище вночі, це те, що вона насправді вище. Механізм запальної відповіді імунної системи посилюється. Ваша імунна система навмисно підвищує температуру тіла в рамках своєї стратегії по знищенню атакуючого вас вірусу. Це те, що викликає чергування гарячих спалахів і ознобу – класичний прийом вашої імунної системи.
Також безперечний ефект нудьги. Протягом дня – навіть якщо у вас температура – ви, як правило, більш активні або відволікаєтеся на відвідувачів, стежачи за тим, щоб ви пили багато рідини і отримували досить відпочинку. Вночі тільки ви, чотири стіни і ваша температура – так що у вас є більше часу, щоб подумати про те, як ви себе почуваєте. І, вгадайте що, це змушує вас відчувати себе більш нещасним.
Є ще один елемент, який вчені ще не зовсім розуміють, але він здається важливим. Лікарі знають, що два ключових гормона – кортизол і адреналін – придушуються, коли людина спить. З розповсюджених досліджень по лікуванню астми очевидно, що коли вночі рівень цих гормонів знижується, астматикам стає важче дихати. Дослідники вважають, що це обмеження також посилює підвищення температури вночі.
Якщо у вас або у членів вашої родини велика температура, довіртеся своїм інстинктам, якщо вважаєте, що щось не так, і зверніться до свого педіатра або сімейного лікаря за порадою.