5 ознак наближення інсульту: як організм попереджає нас заздалегідь

Інсульт завжди застає зненацька, причому не важливо ішемічний або геморагічний. Щоб уберегти себе від нападу, важливо знати про перші ознаки нападу.

Видів інсульту буває 2 — ішемічний і геморагічний. Перший настає в результаті порушення мозкового кровообігу, а другий в результаті крововиливу в мозок. Важливо знати, що вони обидва застають зненацька, причому не обов’язково під час інтенсивного тренування або важкої роботи.

Людина може банально сидіти на лавочці в парку, читати книгу і ні з того ні з сього трапиться удар. Щоб запобігти подібному і вчасно звернутися за медичною допомогою, важливо знати перші ознаки, що сигналізують про наближення інсульту. Про це ми і поговоримо в нашій сьогоднішній статті.

1. Головний біль

При інсульті голова болить не так, як зазвичай, знеболюючими її не знімеш. Біль виникає при найменшому стресі, втомі, змінах погоди.

Головная боль
Головний біль

2. Запаморочення

Паморочиться в будь-якому положенні — сидячи, лежачи, стоячи ж запаморочення тільки посилюється. До речі, не має значення, чи з тієї ноги ви встали.

3. Провали в пам’яті

Це стосується не далекого минулого, тут вже з ким не буває, а саме ситуацій, коли не виходить пригадати зовсім недавно минулі події.

4. Шум у вухах

Про насуваючийся напад також можна судити по появі постійного, монотонного і неприємного шуму у вухах. Він може бути і рідкісним проявом, однак найчастіше переслідує постійно.

Шум в ушах
Шум у вухах

5. Проблеми з координацією

Раптові втрати рівноваги, невпевнені рухи — небезпечний знак. Тим більше, якщо все це супроводжується онімінням рук або ніг.

Наостанок зазначимо, що все перераховане може відбуватися і з інших причин, не обов’язково відразу панікувати і чекати інсульту. Але якщо ж все описане відбувається з вами частіше і частіше — починайте турбуватися та не зволікайте з походом до лікаря.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини